
Rynek notebooków już od wielu lat podzielony był na dwa Światy, z jednej strony laptopów przeznaczonych dla biznesu, z drugiej zaś dla rozwiązań domowych. Lenovo ThinkPad to już ikona solidności, wytrzymałości i korporacyjnych standardów bezpieczeństwa. Być może nawet najbardziej rozpoznawalna linia laptopów w segmencie komputerów biznesowych. W opozycji seria Lenovo IdeaPad, która przeznaczona jest typowo na rynek konsumencki. Nie posiadająca tak wyśrubowanych parametrów wytrzymałościowych oraz szerokiej maści narzędzi poprawy bezpieczeństwa danych. Nastawiona na szeroko rozumianą rozrywkę, multimedialność i przystępną cenę.
Czy można stworzyć serię, która skutecznie połączy te dwa Światy?
Lenovo wprowadziło właśnie na rynek nową markę laptopów. Firma opisuje serię ThinkBook (bo o niej właśnie mowa) jako „laptopy SMB ze stylem”, a jej przedrostek „Think” stanowi wyraźny ukłon w stronę serii ThinkPad. Nowa seria posiada trzech przedstawicieli: ThinkBooka 15, ThinkBooka 14 oraz ThinkBooka 13s.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą
Czym ThinkBook stoi?
ThinkBook naprawdę przyciąga wzrok, ultra-lekka obudowa jednostki zasadniczej wykonana została w znacznej mierze z aluminium, a jej matowy, grafitowy kolor wygląda po prostu świetnie. Jakość wykonania stoi na poziomie znanym z serii biznesowych. Monolityczny zawias umożliwia otwarcie wyświetlacza pod kątem 180 °, co może okazać się przydatne dla niektórych osób. Co ciekawe, mechanizmy zawiasów pokryte zostały warstwą cyny oraz indu, co ma znacznie poprawić ich wytrzymałość. Standardem w przypadku komputera o tak uniwersalnym charakterze powinna być również świetna matryca. I tu muszę pochwalić serię ThinkBook, dostępne wyświetlacze IPS posiadają naprawdę dobre parametry wyświetlanego obrazu, które zadowolą zarówno użytkownika biznesowego jak i nawet dość wymagającego Pana Kowalskiego wykorzystującego komputer jako narzędzie służące w domu za centrum rozrywki. Docenić trzeba także dopełniające całości głośniki Harman, których reklamować raczej nie trzeba.
W ThinkBookach znajdziemy czytnik linii papilarnych, który umożliwia logowanie się i włączanie ekranu jednym dotknięciem — jak w smartfonie. Czytnik działał doskonale podczas naszych testów i dokładnie rozpoznał nasze zarejestrowane odciski palców. Przydaje się również dioda LED stanu wokół przycisku zasilania, zwłaszcza, że świeci na zielono, gdy można użyć czytnika linii papilarnych.
Podobało nam się, że oprócz modułu TPM 2.0 i wyżej wspomnianego czytnika, Lenovo zawarło również system ThinkShutter, czyli mechaniczną przesłonę kamery znaną z wyższych serii biznesowych Lenovo ThinkPad. Technologia szybkiego ładowania przydaje się w podróży.
Dla kogo jest seria ThinkBook?
To naprawdę solidny i dobrze wykonany laptop, który stoi twardo na obu nogach, sprawdzi się zarówno w pracy jak i na domowej kanapie. Grupa docelowa to przede wszystkim mikroprzedsiębiorstwa i użytkownicy potrzebujący urządzenia uniwersalnego, które jednocześnie nie odbiega designem od współczesnych trendów.
Sprawdź ThinkBooki w każdym rozmiarze:
![]() |
![]() |
![]() |
Ten artykuł może Cię zainteresować:
Thinkpad P15 i P17 z nowym trybem Ultra Performance