W ostatnim czasie powstało wiele wydarzeń online dot. programu Cyberbezpieczny Samorząd. My stawiamy na spotkania bezpośrednie, dlatego nie webinar, a wydarzenie stacjonarne w Poznaniu o tematyce poruszającej cyberbezpieczeństwo nie tylko w samorządach, ale również firmach i szpitalach Państwu proponujemy.
Seminarium odbędzie się 20 września w hotelu IOR, a szczegółową agendę oraz link do rejestracji znajdą Państwo na stronie: ZAPRASZAMY NA SEMINARIUM „CYBERBEZPIECZEŃSTWO W SAMORZĄDZIE, DUŻEJ FIRMIE I SZPITALU.”
Tymczasem nieco przybliżymy tematykę spotkania.
REJESTRACJA
CompNet - RODO, cyberbezpieczeństwo, audyty, wdrożenia i szkolenia.
Zaczniemy o 9:10 od omówienia z firmą CompNet tematu Cyberbezpieczny Samorząd szansą na kompleksowe zarządzanie systemem bezpieczeństwa informacji JST.
Więcej na temat konkretnych rozwiązań o które można wnioskować w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd przeczytają Państwo na stronie firmy Hardsoft-Telekom: PROJEKT CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD- NA CO PRZEZNACZYĆ GRANTY?
Fortinet.
Następnie o 9:45 inż. Andrzej Suski z ARROW ECS przedstawi rozwiązania Fortinet, takie jak FortiMail, FortiClient czy FortiAnalyzer.
Na temat FortiMail, FortiClient i FortiAnalyzer przygotowaliśmy artykuły dostępne w zakładce Porady Specjalistów, gdzie odsyłamy zainteresowanych, natomiast poniżej nieco więcej o pozostałych rozwiązaniach, o których szerzej opowiedzą nasi goście podczas seminarium.
NetApp.
Punktualnie o 11:00 blok poświęcony macierzom NetApp, jako rozwiązanie do backupu, replikacji, klastra i centrum zapasowego oraz ochrona przed ransomware.
- Właściwe odzyskiwanie danych zaczyna się od właściwej ochrony. Dzięki NetApp możesz
- Zwiększyć widoczność danych w całej infrastrukturze danych
- Zastosować kompleksowe szyfrowanie danych
- Zabezpieczyć dostęp użytkowników
- Natychmiastowe blokowanie złośliwych plików
- Zapobiegać niszczeniu danych dzięki niezmiennym i nieusuwalnym kopiom danych
- Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez nieuczciwych administratorów lub złośliwych insiderów.
Czym jest cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa według Veeam?
Cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa, podobnie jak jego odpowiednik w świecie fizycznym, broni i chroni wszystkie zasoby cyfrowe organizacji, bez względu na to, gdzie są przechowywane lub dostępne. Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę, firmy muszą wdrożyć kompleksowe strategie cyberbezpieczeństwa.
A ochrona zasobów cyfrowych i realizacja tych strategii ochrony nigdy nie jest zadaniem tylko jednej osoby lub nawet grupy osób w danej firmie. Jak wyjaśnia Gil Vega, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w firmie Veeam Software: "Za cyberbezpieczeństwo odpowiadają wszyscy, w tym dyrektor generalny, zarząd i kierownictwo wyższego szczebla. Każdy musi mieć pewność, że firma jest przygotowana".
Najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa na podstawie narzędzi Veeam zostaną przedstawione o godz. 12:30.
Klikaj bezpiecznie i unikaj cyberataków!
Jedno złe kliknięcie może spowodować wielomilionowe straty. Przekonały się o tym setki firm i instytucji. Zatrzymanie działalności, utrata zaufania, odpływ klientów czy gigantyczne kary to częste konsekwencje wycieków danych. Cyfrowi przestępcy czekają na błąd użytkowników, aby wykraść cenne informacje. Większość ataków opiera się na socjotechnice, czyli wykorzystaniu słabości lub niewiedzy pracowników. Nawet najbardziej zaawansowane systemy IT nie uchronią przed nieumyślnymi błędami i niebezpiecznym kliknięciem. Zapewnij pracownikom edukację na najwyższym poziomie.
Axence SecureTeam® to platforma bezpieczeństwa dostarczająca wiedzę, dobre praktyki i możliwość testowania użytkowników w celu ochrony cennych zasobów Twojej organizacji. To najszybszy i najtańszy sposób na ochronę przed phishingiem. Jak działa platforma i jakie korzyści przynosi? Dowiedzą się Państwo o 11:45 podczas naszego eventu.
Cyfrowy Bunkier.
Na koniec, Cyfrowy Bunkier (Dell Technologies PowerProtect Cyber Recovery), czyli kompletna infrastruktura i oprogramowanie mające na celu maksymalne zabezpieczenie kopii danych wraz z funkcjami ich odzyskiwania i ponownego użycia w wypadku skutecznego cyberataku na środowisko produkcyjne. Cyfrowy Bunkier od Dell Technologies jest odizolowany od infrastruktury produkcyjnej i zapewnia maksymalną ochronę danym przechowywanym na kopiach zapasowych. Dzięki zabezpieczeniom sprzętowym i oprogramowaniu nieautoryzowany dostęp jest zablokowany, zaś kopie danych w Bunkrze są trwale zachowane na określony czas, bez możliwości ich zmiany lub usunięcia. To w ogromnym skrócie Cyfrowy Bunkier, zdecydowanie więcej o nim opowie Radosław Janka.
Serdecznie zapraszamy, a kto jeszcze się waha czy przyjechać niech kliknie tutaj. ;)