Opinie o Nas

Widżety powodują awarię systemu Windows 11 – a Microsoft ma inne błędy do rozwiązania.

Widżety powodują awarię systemu Windows 11 – a Microsoft ma inne błędy do rozwiązania.

Podczas gdy wielu fanów systemu Windows 11 po prostu cieszy się z powrotu widżetów, najnowsza aktualizacja podobno powoduje więcej szkody niż pożytku, a widżety powodują bałagan.

Nie jest tajemnicą, że Microsoft ciężko pracuje nad poprawą sytuacji widżetów w Windows 11, począwszy od odnowionego selektora widżetów, podglądu i możliwości łatwego przypinania widżetów w dowolnym miejscu. Ale ostatnia aktualizacja zbiorcza Windows 11 z 9 maja (KB5026372 dla Windows 11 22H2) powoduje, że użytkownicy zgłaszają mnóstwo problemów.

Użytkownicy zgłaszają, że panel widżetów ciągle się zawiesza, co niekoniecznie jest nowym problemem, a w niektórych przypadkach widżety powodują awarię samego systemu Windows. Niektórzy zauważyli, że odinstalowanie i ponowne zainstalowanie najnowszej wersji sprawi, że panel znów będzie działał. Ale nawet gdy panel działa, niektórzy muszą radzić sobie z widżetami, które stale się zawieszają, ulegają awarii lub działają nieprawidłowo.

Pamiętajcie, że Microsoft cały czas testuje nowe funkcje i osoby korzystające z kompilacji Insider prawdopodobnie napotkają więcej problemów niż inni. Poza tym, z każdą aktualizacją otrzymujemy rundę poprawek błędów i ulepszeń, więc nie są to same złe wiadomości. Do tej pory widzieliśmy tylko kilka skarg na awarie systemu operacyjnego, ale jeśli jest to powszechne, Microsoft musi się tym natychmiast zająć.

Spowolnienie dysków SSD

Niektórzy użytkownicy udostępnili również zrzuty ekranu z narzędzi do testowania prędkości dysków, takich jak CrystalDiskMark, które pokazują spadek prędkości.

Czytając posty, wygląda na to, że błąd ten dotyczy tylko dysków SSD, a nie tradycyjnych dysków twardych, a dyski SSD, które wydają się być narażone, to superszybkie dyski NVMe. Wolniejsze dyski SATA SSD mogą nie być naruszane; lub jeśli są, spadek prędkości może nie być tak zauważalny.

Spowolnienie niegdyś szybkich dysków SSD jest niezwykle irytujące, a użytkownicy skarżą się również, że ich komputery działają zauważalnie gorzej po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji.

Jedną z największych skarg było to, że Windows 11 trwa teraz dłużej, aby uruchomić się od czasu aktualizacji. Powolne czasy uruchamiania były kiedyś jedną z największych przykrości podczas korzystania z komputera, więc niepokojące jest to, że aktualizacja ponownie wprowadza ten problem.

Chociaż nie jesteśmy pewni, jak wielu osób dotyczy ten problem, wydaje się, że coraz więcej osób skarży się na niego w sieci. Jeśli Microsoft po raz kolejny wydał aktualizację Windows 11, która negatywnie wpływa na wydajność komputera, to jest to dość żenujące dla firmy.

Dobrą wiadomością jest to, że odinstalowanie aktualizacji wydaje się naprawiać problem, więc jeśli twój komputer zaczął działać słabo po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji, spróbuj ją odinstalować. Miejmy nadzieję, że Microsoft szybko potwierdzi problem i wyda poprawkę, która pozwoli użytkownikom zainstalować aktualizację bez obaw o wpływ na wydajność dysku SSD.

Jak odinstalować aktualizację Windows Update 11 (KB5023706)?

Aby odinstalować aktualizację, otwórz menu Start i wpisz "Ustawienia usługi Windows Update." Stamtąd kliknij "Windows Update", a następnie "Wyświetl historię aktualizacji".

Następnie kliknij "Odinstaluj aktualizację", wybierz KB5023706, a następnie kliknij "Odinstaluj". Miejmy nadzieję, że to rozwiąże problem; jednak może się okazać, że inne problemy, które rozwiązała aktualizacja KB5023706, pojawią się ponownie.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
 

Strafa Wiedzy
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i służymy pomocą w ich przygotowywaniu. Prosimy o kontakt z naszym działem projektowym - .
Dział serwisu
Nasz dział serwisu wykonuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne laptopów i komputerów stacjonarnych.
tel. 61 665 71 73
Promocje
Stacja dokująca HP Thunderbolt 4 G4 Dock 120W (4J0A2AA)
Stacja dokująca HP Thunderbolt 4 G4 Dock 120W (4J0A2AA)
1 199,00 zł 1 149,00 zł 974,80 zł 934,15 zł
szt.
Lenovo ThinkPad T14 G2 20W00122PB 14,0 FHD / i5-1135G7 / 16GB 3200MHz / 512GB SSD / Intel Iris Xe / W11 Pro
Lenovo ThinkPad T14 G2 20W00122PB 14,0 FHD / i5-1135G7 / 16GB 3200MHz / 512GB SSD / Intel Iris Xe / W11 Pro
6 949,00 zł 6 499,00 zł 5 649,59 zł 5 283,74 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl