
HP Inc odświeżyło ofertę swoich mobilnych stacji roboczych serii HP ZBook dzięki nowym jednostkom ZBook Firefly 14 G7 i Firefly 15 G7. HP w swoich materiałach marketingowych nazywa ZBook’a Firefly 14 G7 najcieńszą i najlżejszą mobilną stacją roboczą na Świecie. Nowe ZBooki wyposażone są w procesory Intel Comet Lake vPro, karty graficzne NVIDIA Quadro P520 oraz opcjonalne wyświetlacze UHD (4K). Nie da się nie odnieść wrażenia, że maszyny te mają za zadanie konkurować z Apple MacBook Pro 13.
Co z Zbook 14u G6 i Zbook 15u G6?
Nowe ZBook’i to bezpośredni następcy znanych nam już modeli ZBook 14u G6 i ZBook 15u G6 , które dobrze sprzedawały się na przestrzeni ostatnich 2 lat. Tegoroczne modele zostaną zaktualizowane do procesorów Intel Comet Lake-U vPro i karty graficznej NVIDIA Quadro P520.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą
Obudowa Zbook'a Firefly
W tegorocznych wersjach wprowadzono jeszcze kilka istotnych zmian. ZBook Firefly 14 G7 i Firefly 15 G7, w porównaniu do swoich poprzedników są teraz o 8,8% mniejsze i o 5,2% lżejsze. Tym razem zmniejszył się także wybór portów, ale to trend, który obecny jest we wszystkich markach sprzętu i związany jest raczej z ewolucją i tym, że starcze rozwiązania są coraz rzadziej wykorzystywane przez użytkowników. ZBook’i Firefly 14 G7 i 15 G7 oferują teraz 2x USB 3.1, 2x Thunderbolt 3, HDMI 1.4b out, combo jack audio i opcjonalne gniazdo SIM WWAN dla łączności LTE.
Alternatywa dla Apple MacBook Pro 13?
Jak wspominałem wcześniej ZBook Firefly 14 i 15 G7 wyposażone są w procesory Intel Comet Lake-U vPro, z których na moment premiery najmocniejszy będzie Core i7-10810U. Pamięć RAM DDR4-2666 MHz rozszerzymy maksymalnie do 64 GB. Jeśli zaś chodzi o pamięć dyskową to do dyspozycji mamy bardzo szybkie dyski SSD PCIe M.2 o pojemności do 2 TB. Za obsługę graficzną będzie odpowiadać zintegrowany GPU Intel UHD Graphics lub profesjonalna karta Nvidia Quadro P520 z 4 GB pamięci graficznej GDDR5. ZBooki są zaprojektowane do dynamicznego przenoszenia obciążeń między CPU a GPU w zależności od przepływu pracy. Dzięki tym funkcjom HP ma pewność, że ZBook Firefly 14 zapewnia wystarczającą moc, aby zmierzyć się z Apple MacBook Pro 13. Odpowiedni poziom łączności zapewni nam moduł Wi-Fi szóstej generacji AX201 z Bluetooth 5.0 oraz opcjonalny modem LTE. Zmiany zaszły również w kontekście klawiatury – nie brak bardzo lubianego wśród użytkowników stacji roboczych trackpointa, natomiast touchpad został odpowiednio wyciszony, a jego precyzja – zwiększona. Nie brak także podświetlenia, a cały blok klawiszy jest odporny na zalanie. Na wyposażeniu laptopa biznesowego znajduje się również czytnik linii papilarnych oraz kamerka internetowa 720p z sensorem podczerwieni. Za warstwę audio w laptopach HP tradycyjnie odpowiada firma Bang&Olufsen – w notebooku umieszczono klasyczne głośniki stereo.
Wyświetlacze
HP pozwala konfigurować modele ZBook Firefly z opcjami wyświetlania FHD i UHD. Wyświetlacz FHD oferuje tylko 45% pokrycia NTSC i ma jasność zaledwie 250 nitów. Jednak panel UHD pokrywa w 100% gamę kolorów sRGB i ma jasność 550 nitów w wersji 14-calowej i 400 nitów w modelu 15-calowym. HP Inc w swoich specyfikacjach technicznych podaje, że oba modele mogą pracować na baterii do 17 godzin, ale może się to znacznie różnić w zależności od opcji wyświetlania.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą
Dla kogo jest HP Zbook Firefly?
Z pewnością dla ludzi aktywnych, którzy często przemieszczają się, muszę konsultować swoje projekty z klientami, na zebraniach ect. Myślę, że może to być bardzo dobry laptop dla grafika czy projektanta. Bardzo lekki, a jednocześnie pozwalający w pełni korzystać z dobrodziejstw najnowszych procesorów Intel’a, oraz profesjonalnej karty graficznej NVIDIA. Taka kombinacja w pełni zadowoli wielu użytkowników, Ci bardziej wymagający powinni zainteresować się jednak serią HP Zbook 15 G6 i HP Zbook 17 G6.
Zapraszamy do naszego sklepu w celu zapoznania się z proponowanymi konfiguracjami Zbook Firefly 14 G7 i Zbook Firefly 15 G7.
Ten artykuł może Cię zainteresować:
Nowy HP Zbook Firefly 14 i 15 G8, gratka dla grafika [mini-recenzja]