Opinie o Nas
Wybierz parametry
Rodzaj karty graficznej
Sieć bezprzewodowa
Zainstalowana ilość pamięci
Typ zainstalowanej pamięci
Szybkość Pamięci
Liczba slotów pamięci
Maksymalna wielkość pamięci
Interfejs dysku (1)
Możliwość instalacji dodatkowego dysku
Kontroler pamięci masowej (1)
Kontroler pamięci masowej (2)
Czytnik kart
Model karty graficznej dedykowanej
Port USB-C
Port USB 2.0
Port HDMI
Port DisplayPort / miniDisplayPort
Kolor obudowy
Cena
  • od
    do
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i pomagamy w ich przygotowywaniu.

+48 575 390 470
email

Komputery stacjonarne | Komputery dla firm i biznesu

Komputery Stacjonarne HP Dell Lenovo

Komputery stacjonarne dla firm

Prezentowane komputery biznesowe przeznaczone są dla użytkowników, dla których ważniejsza jest modułowość, stabilność działania w ośmio-godzinnym trybie pracy oraz łatwość modernizacji. Komputery te dedykowane są dla użytkowników, którzy w swej pracy wymagają od sprzętu najwyższych parametrów, komfortu pracy i wielopoziomowego bezpieczeństwa danych.  Rozszerzona opieka gwarancyjna i możliwość naprawy komputera w ciągu 2/3 dni roboczych w miejscu użytkowania to dodatkowe atuty jednostek dostępnych w naszym sklepie. Stawiamy tylko na sprawdzone rozwiązania takich producentów jak HP, Dell i Lenovo, nie polecamy "składaków", które zdecydowanie nie nadają się do pracy ciągłej po 8 godzin dziennie przez większość dni w roku. W zależności od Państwa potrzeb i oczekiwań profesjonalnie dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Komputery

HP Inc. Komputer Pro Mini (ProDesk DM) 400 G9 936L7EA i3-13100T / 16GB / 512GB NVMe / Intel UHD 770 / W11Pro

HP Inc. Komputer Pro Mini (ProDesk DM) 400 G9 936L7EA i3-13100T / 16GB / 512GB NVMe / Intel UHD 770 / W11Pro
HP Inc. Komputer Pro Mini (ProDesk DM) 400 G9 936L7EA i3-13100T / 16GB / 512GB NVMe / Intel UHD 770 / W11Pro
SFF Core i5 RAM SSD GPU Windows 11 Pro  
MiniPC i3-13100T 16GB 512GB
Intel UHD 770 W11 Pro  

Dostępność: średnia liczba sztuk

Cena:

Cena: 2 739,00 zł

Cena netto: 2 226,83 zł

szt.

Komputer HP Elite 800 G9 Tower 5V8U2EA / i7-12700 / 16GB DDR5 / 512GB SSD NVMe / UHD Intel® 770 / DVD / W11Pro

Komputer HP Elite 800 G9 Tower 5V8U2EA / i7-12700 / 16GB DDR5 / 512GB SSD NVMe / UHD Intel® 770 / DVD / W11Pro
Komputer HP Elite 800 G9 Tower 5V8U2EA / i7-12700 / 16GB DDR5 / 512GB SSD NVMe / UHD Intel® 770 / DVD / W11Pro
Tower Core i5 RAM SSD GPU Windows 11 Pro  
Tower i7-12700 16GB 512GB
INTEL UHD 770 W11 Pro  

Dostępność: mała liczba sztuk

Cena:

Cena: 4 799,00 zł

Cena netto: 3 901,63 zł

szt.
Firmy Lenovo, HP i Dell to światowi liderzy w produkcji sprzętu komputerowego. Każda z nich stawia na rozwój technologiczny, zwiększenie komfortu pracy oraz otrzymanie najbardziej korzystnych rezultatów. Stawianie na pierwszym miejscu użytkownika jako podmiotu oraz zaspokajanie jego potrzeb jest kluczowym punktem filozofii i rozwoju dla każdej z firm. Myśl przewodnia zrodziła potrzebę tworzenia coraz lepszych i zróżnicowanych modeli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze sprzętem oferowanym w tej kategorii. 
 

Dlaczego czasem warto zdecydować się na komputer stacjonarny do biura?

Kluczem do sukcesu przy wyposażaniu w sprzęt komputerowy stanowisk pracowników biurowych jest zaaranżowanie ich zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Najczęściej komputer firmowy dla zatrudnionego czy przedsiębiorcy, który pracuje tylko w jednym miejscu, jest urządzeniem stacjonarnym. Dlaczego czasem taki wybór będzie strzałem w dziesiątkę?

Czym powinien charakteryzować się dobry komputer stacjonarny do biura?

Wybór komputerów stacjonarnych jest bardzo duży. Jedne mają uniwersalne przeznaczenie, a inne to profesjonalne, zaawansowane pod względem technologicznym stacje robocze, które mają szerokie spektrum działania. Dlatego najważniejsze jest, by komputer stacjonarny do firmy był dopasowany do wymagań, jakie ma wobec niego jego docelowy użytkownik.

Komputer biurowy - postaw na wysoką wydajność

W większości przypadków będzie on oczekiwał funkcjonalności i wydajności, które przekładają się na płynne działanie i możliwość korzystania z rożnych programów i aplikacji jednocześnie. Komfort korzystającego i szybkość działania sprzętu to kolejne ważne cechy dobrego komputera stacjonarnego biurowego.

Komputery dla firm powinny być objęte długą gwarancją, by na wypadek jakiejkolwiek awarii pracodawca mógł skorzystać ze wsparcia ze strony obsługi technicznej oraz z bezpłatnego serwisu realizowanego przez centra serwisowe wskazane przez producentów.

Niski poziom hałasu - wysoki komfort pracy

Istotną kwestią jest to, by komputery stacjonarne biurowe nie generowały zbyt wysokiego poziomu hałasu. Najczęściej odpowiada za niego układ chłodzenia, który może wydawać szum o różnym natężeniu. To szczególnie ważne w przypadku wyposażania w komputery stacjonarne firmy mającej biuro typu „open space”, czyli z otwartą przestrzenią dla pracowników.

Dopasowanie komputera stacjonarnego do biura do specyfiki pracy

Zupełnie inne potrzeby przy korzystaniu z komputera stacjonarnego w biurze mają programiści, graficy, a inne osoby zajmujące się analizą i przetwarzaniem danych. Do podstawowej pracy biurowej wystarczy sprzęt z uniwersalnym pakietem aplikacji biurowych. Nie musi mieć on zaawansowanego procesora ani dużej pamięci RAM, za to przyda się dysk twardy z solidnymi zabezpieczeniami przed dostępem do newralgicznych danych osób trzecich. Do standardowych zadań biurowych komputer stacjonarny może być wyposażony w podstawowy procesor Intel i3, który jest energooszczędny, dzięki czemu po prostu mniej zapłacisz za prąd. Programy biurowe stosowane powszechnie w firmach nie mają dużych wymagań, dlatego nie opłaca się czasem przepłacać za komputer z procesorem, którego możliwości i tak nie zostaną w pełni wykorzystane.

Najwydajniejsze komputery stacjonarne do pracy

Inaczej jest, jeśli komputer biznesowy stacjonarny ma być używany np. przez projektantów i grafików czy architektów. Dla nich popularne procesory Intel i7 lub i9 będą idealne, a do tego do komfortowej pracy potrzebna jest duża pojemność pamięci RAM – 32 GB czy nawet 64 GB (przy opcji rozbudowy). Konieczna jest także bardzo dobra karta graficzna, dedykowana, która będzie w stanie zaspokoić potrzeby grafika korzystającego z komputera stacjonarnego.

Komputer stacjonarny vs laptop do biura

Na wybór pomiędzy komputerem stacjonarnym biurowym a laptopem do firmy ma wpływ specyfika pracy danej osoby. Jeśli zatrudniony dużo podróżuje, może realizować zlecenia z domu lub z przedsiębiorstwa, wysyłany jest w delegacje czy na seminaria i wykłady, to powinien mieć do dyspozycji laptop. Komputer mobilny niekoniecznie jednak wymagany jest do pracy stacjonarnej, w przestrzeni biurowej. W takim przypadku jak najbardziej sprawdzi się sprzęt stacjonarny. Może być to jednocześnie wydajny i funkcjonalny komputer biznesowy dla przedsiębiorcy, który będzie umożliwiał wykonywanie wielu różnych zadań jednocześnie, bez straty czasu i płynności działania.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl