Opinie o Nas
Wybierz parametry
Rodzaj karty graficznej
Sieć bezprzewodowa
Ilość rdzeni procesora
Zainstalowana ilość pamięci
Typ zainstalowanej pamięci
Szybkość Pamięci
Liczba slotów pamięci
Maksymalna wielkość pamięci
Interfejs dysku (1)
Możliwość instalacji dodatkowego dysku
Kontroler pamięci masowej (1)
Kontroler pamięci masowej (2)
Czytnik kart
Model karty graficznej dedykowanej
Port USB-C
Port USB 2.0
Port USB 3.x
Port HDMI
Port DisplayPort / miniDisplayPort
Sieć WiFi
Kolor obudowy
Moc wyjściowa zasilacza
Cena
  • od
    do
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i pomagamy w ich przygotowywaniu.

+48 575 390 470
email

Komputery do szkoły/edukacji | Komputery stacjonarne dla szkół

dla edukacji

Szkoły podstawowe i średnie, sportowe i specjalne oraz wszelkie inne placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa musiały przystosować się do prowadzenia zajęć w trybie zdalnym. W tym czasie jeszcze bardziej potrzebne stało się wyposażenie takich placówek w odpowiednie szkolne komputery. Sprawdź, jakie są najważniejsze kryteria wyboru takich urządzeń do szkół.

Wydajny procesor w komputerze do edukacji

Sprzęt przeznaczony do użytku szkolnego, dla uczniów i nauczycieli, musi być niezawodny i wydajny. Komputer powinien mieć procesor najnowszej generacji i element ten jest kluczowy. Niezawodne procesory Intel czy AMD Ryzen są dobrym wyborem, np. modele  Intel Core i5, i7 czy AMD Ryzen 3 czy 5. Wybrać można także alternatywę w postaci komputerów dla szkół wyposażonych w procesor Intel Core i3 z wbudowaną, zintegrowaną kartą graficzną w postaci Intel HD Graphic, który również będzie odpowiedni do używania w czasie lekcji zdalnych i stacjonarnych. W standardowym komputerze dla szkół procesor ten na pewno się sprawdzi.

Pamięć RAM w szkolnym komputerze

O wydajności i szybkości działania komputera stacjonarnego do szkoły czy laptopa decyduje w dużej mierze wielkość pamięci RAM i możliwość jej rozbudowy w przyszłości. Powinno to być minimum 4 GB pamięci RAM.

Jaki dysk twardy w komputerze do szkoły?

Kolejnym ważnym parametrem w przypadku szkolnego komputera jest dysk twardy – jego typ i pojemność. Większą przestrzeń najczęściej oferują standardowe nośniki HDD talerzowe, które jednak działają wolniej niż nowoczesne dyski SSD. Dobrze jest wybrać model z nośnikiem oferującym co najmniej 128 GB wolnej pamięci.

Karta graficzna – dedykowana czy zintegrowana w komputerach dla edukacji?

Przy wyborze procesora komputerów do szkoły zwróć uwagę, czy mają już zintegrowaną kartę graficzną. Jeśli zamierzasz korzystać z zaawansowanych programów graficznych, wybierz procesor z dedykowanym układem graficznym.

System operacyjny w idealnym komputerze do szkoły

Komfortowe komputery w edukacji muszą mieć najnowsze systemy operacyjne, pozwalające na łatwe korzystanie z oprogramowania edukacyjnego. Na przykład system Windows 10 Pro będzie bezproblemowo obsługiwał Microsoft Teams, Zoom czy Skype, często wykorzystywane do nauki zdalnej.

Rozmiar, rozdzielczość i typ matrycy komputera do szkoły

Jeśli wybierasz komputery do edukacji w formie laptopów, od razu zwróć uwagę na typ ich matrycy czy jej rozdzielczość i wielkość. Optymalnie sprzęty do szkół powinny mieć matrycę 14-15,6 cali, która będzie zapewniała wierne odwzorowanie kolorów, jak matryce IPS o rozdzielczości Full HD.

Do komputerów stacjonarnych do szkół dobierz właściwy sprzęt w postaci monitora, który będzie spełniał takie same założenia.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl