Opinie o Nas

HP ZBook Studio 16 G9 z RTX 3080 Ti w ultra-przenośnej obudowie - mini-recenzja

HP ZBook Studio G9 z RTX 3080 Ti w ultra-przenośnej obudowie - mini-recenzja

HP ZBook Studio jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych laptopów skierowanych do użytkowników kreatywnych. Zeszłoroczny model był wyposażony w wysokiej jakości ekran dotykowy OLED, konfigurowalną klawiaturę RGB i dość szeroki zestaw funkcji, których próżno szukać w wielu innych liniach biznesowych. Poprzeczka została zatem zawieszona dość wysoko. Najbardziej imponuje, iż te potężne specyfikacje, których potrzebuje wielu profesjonalistów, wciskane są w świetnie wyglądającą obudowę o wadze poniżej 1,8 kg.

Czego zatem powinniśmy spodziewać się po generacji dziewiątej? Przede wszystkim jeszcze mocniejszych kart graficznych. Nowy ZBook Studio G9 może być skonfigurowany z kartami GeForce RTX 3080 Ti lub RTX A5000. (Obydwie są porównywalne pod względem czystej mocy, ale A5000 jest przeznaczony do cięższych obciążeń produkcyjnych, takich jak uczenie maszynowe i symulacja). Kolejna zmiana to przejście na inne proporcje matrycy i tym samym przekątną ekranu 16 cali. O tym więcej nieco później.

HP Zbook Studio G9

Waga nowych modeli ZBook Studio zaczyna się od 1,73 kg, tu należy jednak pamiętać, że waga różni się w zależności od konfiguracji i komponentów. Oznacza to, że nie wiemy dokładnie, jak lekkie będą konkretnie modele RTX 3080 Ti i RTX A500, ale z pewnością nie będą to notebooki, które można by nazwać ciężkimi. Jak na maszyny przeznaczone do projektowania 3D i uczenia maszynowego, ten zakres wagi robi ogromne wrażenie. Konkurencja będzie miała jak w ruskim czołgu - łatwo nie będzie…

Przyjemnym dodatkiem, który bardzo przypadł mi do gustu w ZBook Studio, jest klawiatura RGB. Generalnie nie jest to coś, czego można się spodziewać przebywając w pobliżu laptopa biznesowego. To nie jest też jedna z tych klasycznych klawiatur RGB, która wygląda, jakby próbowała być odpowiednia w biurze. Każdy klawisz może mieć oddzielnie skonfigurowane podświetlenie, możliwości są zatem nieograniczone tak samo jak pomysłowość naszego rządu. Zatem gdy skończysz już pracę związaną z grafiką komputerową czy też z analizą danych. Laptop zaczyna wbijać Ci w mózg jedną myśl – czas włączyć jakąś grę... :-)

HP Zbook Studio G9

Powszechnie chwalony ekran OLED powraca do ZBook Studio 2022, ale w bardziej mile widzianych zmianach urządzenie zostało przesunięte do proporcji 16:10 — obiektywnie lepszych niż poprzednie 16:9. Tu podobnie jak prezes Kaczyński nie dam sobie powiedzieć „że białe jest białe, a czarne jest czarne”. Proporcje 16:9 nie są lepsze do pracy kreatywnej, 16:10 to zawsze więcej miejsca na kolejną paletę barw czy zestaw podręcznych narzędzi w aplikacjach profesjonalnych. Z jeszcze lepszych wieści, tegoroczny ekran OLED ma częstotliwość odświeżania 120 Hz, podczas gdy zeszłoroczni nabywcy musieli wybierać między OLED, a 120 Hz.

Profesjonaliści, którym nie przeszkadza trochę większy ciężar, mogą być bardziej zainteresowani ZBook Fury G9, również odświeżonym na 2022 rok. Ten laptop będzie napędzany przez, CPU który HP opisuje jako „procesor Intel klasy desktop 55 W, ”, co możemy śmiało założyć, oznacza, że będzie to pierwsza fala laptopów z nową serią HX 12. generacji firmy Intel . Oczekuje się, że będą to zarówno najpotężniejsze, jak i najbardziej energochłonne procesory mobilne na rynku. Czekam zatem na nieco więcej informacji i powrócę do was…

Dlaczego laphard.pl ?
30 lat doświadczenia
Eksperci i inżynierowie z pasją
ponad 262 000 zrealizowanych zamówień
Autoryzacje i certyfikaty
Polski, oficjalny kanał sprzedaży
Strafa Wiedzy
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i służymy pomocą w ich przygotowywaniu. Prosimy o kontakt z naszym działem projektowym - .
Dział serwisu
Nasz dział serwisu wykonuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne laptopów i komputerów stacjonarnych.
tel. 61 665 71 73
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl