Opinie o Nas

Komputer All-In-One – co to jest i kiedy warto się na niego zdecydować?

Komputer All-In-One – co to jest i kiedy warto się na niego zdecydować?

Nieustannie zmieniające się warunki pracy w biznesie generują coraz to bardziej zróżnicowane potrzeby użytkowników sprzętu komputerowego. Odpowiedzią na część z nich są komputery All-In-One. Co to znaczy, czym charakteryzują się tego typu urządzenia? Czy warto je kupić i kiedy okażą się najkorzystniejszym wyborem? Dowiesz się tego z naszego wpisu.

All-In-One – co to znaczy?

Szukając sprzętu komputerowego do firmy, jej właściciel stara się dobrać go w taki sposób, aby zapewnić swoim pracownikom możliwość wykonywania pracy w jak najbardziej wydajny i efektywny sposób, gwarantując im jednocześnie komfort i maksymalną ergonomię stanowiska roboczego. Dokonanie wyboru pomiędzy komputerami stacjonarnymi a laptopami może być niekiedy trudne, szczególnie jeśli wymagania nie są precyzyjnie określone lub ograniczona ilość miejsca na stanowisku pracy nie pozwala swobodnie zagospodarować dostępnej przestrzeni. Odpowiedzią na ten dylemat coraz częściej stają się komputery All-In-One – co to znaczy?

Co to jest All-In-One (AIO)? Jest to komputer stacjonarny scalony z monitorem. Rozwiązanie to zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje zalety.

Jakie zalety ma komputer All-In-One?

All-In-One to komputery, które łączą w sobie rozwiązania technologiczne znane z laptopów i komputerów stacjonarnych. Na biurku pracownika znajduje się wyłącznie jedna kompaktowa jednostka centralna scalona z monitorem. Aby móc z nich korzystać, wystarczy podłączyć do nich jedynie mysz i klawiaturę. Takie rozwiązanie umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni na stanowisku pracy, a także pozwala ograniczyć liczbę kabli, niezbędnych do podłączenia monitora i urządzeń peryferyjnych do komputera.

Komputery AIO HP lub innych topowych producentów gwarantują bardzo wysoką wydajność, dzięki czemu są w stanie sprostać wymaganiom biznesowym. Duży ekran gwarantuje natomiast osobom, które muszą wpatrywać się w niego przez kilka godzin pracy, znacznie większy komfort niż małe ekrany laptopów.

Czy warto kupić komputer All-In-One?

Jeżeli w Twojej firmie na stanowiskach pracy brakuje odpowiednio dużej przestrzeni, a laptopy mogłyby okazać się zbyt mało wydajne do wymagającej pracy, wówczas zdecydowanie warto wybrać AIO. Komputer All-In-One Lenovo lub sprzęt innego topowego producenta pracuje na nowoczesnych i zaawansowanych podzespołach, gwarantujących wysoką wydajność. Pojemne dyski umożliwiają przechowywanie dużej ilości danych, a zastosowane w komputerach AIO systemy zabezpieczeń, poprawiają ich bezpieczeństwo.

Ponadto duża liczba różnych złączy pozwala wykorzystać dodatkowe urządzenia, np. rzutniki, dodatkowe głośniki, przewodowe drukarki i skanery lub inny sprzęt. Przekątna ekranów komputerów All-In-One przekracza 20 cali, w wybranych modelach sięgając nawet 30 cali, co pozwala na komfortową pracę.

Komputery All-In-One są rozwiązaniem bardzo korzystnym pod względem energooszczędności, co pozwala obniżyć miesięczne rachunki za prąd.

Kiedy zdecydować się na komputer All-In-One?

Komputery All-In-One to korzystne rozwiązanie dla biznesów. Sprawdzają się szczególnie tam, gdzie wymagania co do wydajności sprzętu komputerowego są duże, ale ograniczona przestrzeń sprawia, że wykorzystanie jednostek stacjonarnych mogłoby być kłopotliwe. Są dobrym rozwiązaniem również tam, gdzie ważne jest zachowanie porządku na stanowisku pracy, m.in. ze względu na spotkania z klientami czy trudność w zapewnieniu właściwej ergonomii.

Dostępne w ofercie sklepu Laphard komputery AIO Dell lub innych topowych marek to wydajne urządzenia o wysokiej funkcjonalności. Dlatego sprawdzą się w wymagających warunkach biznesowych.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
Strafa Wiedzy
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i służymy pomocą w ich przygotowywaniu. Prosimy o kontakt z naszym działem projektowym - .
Dział serwisu
Nasz dział serwisu wykonuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne laptopów i komputerów stacjonarnych.
tel. 61 665 71 73
Promocje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl