Opinie o Nas

HP czy Lenovo? Porównanie producentów

HP czy Lenovo? Porównanie producentów

HP i Lenovo to producenci, którzy globalnie odpowiadają za około połowę sprzedanych laptopów. Który z tych producentów jest lepszy? Laptop HP czy Lenovo – który lepiej sprawdzi się do pracy, a który w użytku domowym lub do rozrywki? Laptop Lenovo czy HP – za który zapłacisz mniej? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru laptopa HP czy Lenovo, rozwiejemy je w naszym zestawieniu obu producentów.

Laptop HP czy Lenovo? Poznaj oferty producentów

Firma HP może poszczycić się bardzo długą historią, sięgającą roku 1939, choć pierwszy jej komputer powstał w roku 1980. Działalność Lenovo rozpoczęła się dopiero 4 lata później. Ich oferta jest bardzo różnorodna i spełnia oczekiwania użytkowników ze wszystkich segmentów.

Laptop Lenovo dla biznesów to przede wszystkim serie ThinkBook i ThinkPad. Pierwsza z nich przeznaczona jest do pracy biurowej oraz użytku domowego, natomiast składająca się z różnych wariantów seria ThinkPad to urządzenia profesjonalne, przeznaczone do różnych wymagań biznesowych, m.in. pracy w korporacjach, pracy kreatywnej czy mniej wymagającej pracy biurowej.

Laptopy i notebooki HP to z kolei serie:

  • ProBook – przeznaczona dla małych i średnich firm;
  • EliteBook – seria ultralekkich laptopów biznesowych, przeznaczonych dla kadry menedżerskiej;
  • ZBook – stacje roboczy do najbardziej wymagającej pracy, np. przy projektowaniu lub do pracy kreatywnej.

Laptop Lenovo czy HP – czym różnią się laptopy obu marek?

Miłośnicy innowacji chętnie decydują się na intuicyjne w obsłudze i lekkie laptopy Lenovo, które zachwycają eleganckim designem i zróżnicowaniem wzorów i kolorów. Z kolei laptopy dla firm HP charakteryzują się konstrukcją klasyczną, jednak stawiającą na trwałość wytrzymałość, którą zawdzięczają wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów i komponentów.

Zatem laptop Lenovo czy HP, który okaże się lepszym wyborem? Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Praca w domu lub w biurze nie wymaga ultrawytrzymałych rozwiązań, dlatego możesz śmiało zdecydować się na laptop Lenovo, HP natomiast zapewni wytrzymałość w trudniejszych warunkach pracy, np. w terenie.

HP czy Lenovo? Laptop danej marki a wydajność

Laptopy biurowe i biznesowe Lenovo czy HP? Laptop każdego z tych producentów będzie charakteryzował się wysoką wydajnością, co zawdzięcza najwyższej klasy podzespołom. Sprzęt obu marek pracuje na procesorach Intel oraz AMD Ryzen. W odpowiadających sobie modelach zwykle znajdziemy możliwość zastosowania tej samej wielkości pamięci RAM. Laptopy obu firm pracują na systemie operacyjnym Windows – w najnowszych modelach jest to oczywiście Windows 11 w różnych wersjach, w zależności od przeznaczenia laptopa.

Pod względem wydajności – który laptop lepszy, HP czy Lenovo? Na tym tle różnic należy dopatrywać ewentualnie w czasie porównania dwóch odpowiadających sobie modeli i zdecydować się na ten, który będzie miał lekką przewagę nad konkurentem.

Który laptop lepszy, Lenovo czy HP? Obraz i dźwięk

Laptop HP czy Lenovo – który z nich ma lepszy obraz? W tej kwestii różnic również należy szukać na poziomie zestawienia odpowiadających sobie modeli. Zasadniczo obie marki dostosują rozdzielczość i jasność ekranu do wielkości ekranu oraz przeznaczenia laptopa. U obu producentów możemy znaleźć sprzęt o rozdzielczości FullHD oraz 4K. Należy zaznaczyć jednak, że w ofercie HP wybór laptopów z rozdzielczością większa niż FullD jest nieco szerszy.

Zobacz też: Dell czy Lenovo – porównanie producentów

Laptop Lenovo czy HP, jak przedstawia się ich porównanie w kwestii dźwięku? Bardzo podobnie. W przypadku obu marek wyróżniać mogą się przede wszystkim laptopy przeznaczone do gamingu, które mogą zawierać głośniki wysokiej jakości, sprawiające wrażenie przestrzenności dźwięku i zapewniać graczom o wiele lepsze wrażenia.

Zobacz też: Dell czy HP – porównanie producentów

HP czy Lenovo – laptop z lepszą baterią

Laptop HP czy Lenovo, który będzie miał lepszą baterię? W tym obszarze lepsze delikatna przewaga rysuje się po stronie Lenovo. Baterie w laptopach tego producenta uchodzą za trwalsze. Oczywiście w każdym modelu możemy znaleźć inne akumulatory, a ich ostateczna wydajność zależy również od zastosowanych podzespołów i wydajności laptopa.

Zobacz też: Z czego składa się laptop? Budowa laptopów

Który laptop lepszy, HP czy Lenovo? Podsumowanie

HP i Lenovo to topowi producenci laptopów. Oferują najlepsze i najwydajniejsze rozwiązania, które można wykorzystywać w najbardziej wymagających warunkach biznesowych. Ostateczny werdykt, który laptop lepszy, Lenovo czy HP, zawsze rozgrywa się pomiędzy dwoma odpowiadającymi sobie modelami, jednak różnice są niewielkie. Wówczas przy wyborze można kierować się po prostu ceną, która z reguły jest nieco niższa w przypadku laptopów Lenovo.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
Strafa Wiedzy
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i służymy pomocą w ich przygotowywaniu. Prosimy o kontakt z naszym działem projektowym - .
Dział serwisu
Nasz dział serwisu wykonuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne laptopów i komputerów stacjonarnych.
tel. 61 665 71 73
Promocje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl