Opinie o Nas

Cyberbezpieczny Samorząd - wniosek, dofinansowanie, rozwiązania wpisujące się w program NASK

Cyberbezpieczny Samorząd - wniosek, dofinansowanie, rozwiązania wpisujące się w program NASK

Trwa nabór do projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”, w ramach którego gminy, powiaty i województwa mogą ubiegać się o dofinansowanie na poprawę cyberbezpieczeństwa. Samorządy mają czas do 13 października, aby złożyć wniosek i otrzymać grant. Na czym dokładnie polega program, na co można przeznaczyć dotację i jak ją otrzymać?

Projekt grantowy "Cyberbezpieczny Samorząd" organizuje Centrum Projektów Polska Cyfrowa w partnerstwie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym. Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 pod nazwą „Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”. Łączna kwota dostępna w ramach dotacji wynosi niemal 1,9 mld złotych, a z grantu skorzystać może ponad 2,8 tysiąca gmin, powiatów i województw.

Głównym celem programu jest zapewnienie wsparcia finansowego dla samorządów w zakresie rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz stworzenie silnej i odpornej infrastruktury bezpieczeństwa informacji na poziomie lokalnym. Projekt zakłada, że dzięki wdrożeniu nowoczesnych narzędzi i rozwiązań technologicznych, jednostki samorządowe będą w stanie skutecznie odpierać ataki, minimalizować ryzyko incydentów, chronić dane obywateli oraz zapewnić stabilność działania usług publicznych.

Kto dokładnie może wnioskować o dotację „Cyberbezpieczny Samorząd”?

Wnioski o dofinansowanie mogą składać jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz organizacje im podległe należące do sektora publicznego z całej Polski. O dotacje może ubiegać się w sumie 2 807 JST: 2 477 gmin, 314 powiatów, 16 województw.

Budżet i poziom dofinansowania jednostek samorządowych

Wysokość dofinansowania dla gmin wynosi od 200 000 PLN do 850 000 PLN, natomiast powiaty i samorządy wojewódzkie mogą otrzymać do 850 000 PLN. Kwota dotacji dla poszczególnej jednostki uzależniona jest od liczby mieszkańców danej JST. Wymagany wkład własny zależny jest z kolei od współczynnika zamożności jednostki. Warto zaznaczyć, że ponad 1800 JST może otrzymać dotacje bez wkładu własnego.

Harmonogram projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.

Termin składania wniosków upływa 13 października 2023 roku o godzinie 16.00 (wcześniej 30 września 2023 roku). Okres realizacji projektu wynosi maksymalnie 24 miesiące od dnia wejścia w życie umowy o powierzenie grantu, jednak nie później niż do 30.06.2026. Dopuszcza się kwalifikowalność wydatków poniesionych w okresie od dnia 01.06.2023 do dnia zakończenia realizacji projektu określonego w podpisanej z jednostką umowie.

Przeczytaj również:  CYFROWA GMINA - SPRZĘT IT W RAMACH ZAŁOŻEŃ PROJEKTU

W jaki sposób złożyć wniosek o dofinansowanie cyberbezpieczeństwa?

Wnioski do programu "Cyberbezpieczny Samorząd" należy złożyć za pośrednictwem systemu informatycznego, dostępnego na stronie gov.pl.

Na co samorządy mogą przeznaczyć dotację z programu "Cyberbezpieczny Samorząd"?

Środki z dotacji "Cyberbezpieczny Samorząd" według regulaminu projektu mogą zostać przeznaczone na działania i usługi w trzech obszarach: organizacyjnym, kompetencyjnym oraz technicznym.

Więcej na temat konkretnych rozwiązań o które można wnioskować w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd przeczytają Państwo na stronie firmy Hardsoft-Telekom: PROJEKT CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD- NA CO PRZEZNACZYĆ GRANTY?

Specjaliści z Hardsoft-Telekom bezpłatnie doradzą jakie rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa wpisują się w założenia projektu Ministerstwa Cyfryzacji oraz pomogą w złożeniu wniosku.

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Hardsoft-Telekom lub kontaktu bezpośredniego z osobami koordynującymi sprzedaż usług i produktów w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd:

Krzysztof Nowacki: krzysztof_n@ht.poznan.pl, tel. 61 665 71 83

Grzegorz Lewandowski: grzegorz_l@ht.poznan.pl, tel. 61 665 71 65

 

Zapraszamy również na seminarium: "Cyberbezpieczeństwo w samorządzie, dużej firmie i szpitalu.", które odbędzie się 20 września w Poznaniu. Agenda i rejestracja dostępna na stronie Hardsoft-Telekom.

Wśród poruszanych na spotkaniu tematów będą m. in.:

  • Doradztwo, audyty, szkolenia i bezpłatne konsultacje oraz pomoc w złożeniu wniosków o dotacje.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa w samorządowych systemach informatycznych przy użyciu rozwiązań Fortinet. (FortiGate, FortiAnalyzer, FortiMail, FortiClient, FortiSIEM).
  • Macierze NetApp jako rozwiązanie do backupu, replikacji, klastra i centrum zapasowego. Ochrona przed ransomware.
  • Veeam: Enterprise Cybersecurity - najlepsze praktyki.
  • Axence SecureTeam - Jak edukować i uświadamiać użytkowników – wiedza podstawą cyberbezpieczeństwa.
  • Cyfrowy Bunkier Dell.
Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
 

 

Strafa Wiedzy
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i pomagamy w ich przygotowywaniu.

+48 575 390 470
email

Biuro handlowe
W naszej siedzibie czeka na Państwa gorąca kawa, salka konferencyjna oraz specjalnie przygotowany pokój prezentacyjny, w którym można obejrzeć i przetestować wybrany sprzęt w komfortowych warunkach.

+48 601 638 068
+48 61 665 71 81
email

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl