Opinie o Nas
Menu
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i pomagamy w ich przygotowywaniu.

+48 575 390 470
email

Serwer NAS | NAS Serwer

Nie ma produktu, którego szukasz? Nie znaczy to jednak, że nie możemy go dla Ciebie sprowadzić. Posiadamy najwyższe statusy partnerstwa HP Inc, Lenovo oraz Dell, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Skontaktuj się z nami, pomożemy. Telefon: +48 601 638 068, mail: sklep@laphard.pl

Co to jest serwer NAS i do czego służy?

W ofercie sprzętów komputerowych mamy dla klientów przygotowane wysokiej jakości serwery NAS. Czym one są i do czego służą? Jakie mają wyposażenie?

Czym jest serwer NAS?

Przez pojęcie serwera NAS należy rozumieć serwer plików, który przeznaczony jest do przechowywania dużych ilości danych. NAS dają możliwość bezpiecznego gromadzenia plików i współdzielenia ich z innymi użytkownikami.

Nazwa NAS jest skrótem od Network Attached Storage. Producent tego rodzaju sprzętu przygotował dla klientów inteligentne urządzenie pamięci masowej.

Multimedialne serwery NAS QNAP

Serwer plików NAS QNAP, który możesz wybrać z naszej oferty, jest urządzeniem spełniającym funkcje bezpiecznej pamięci masowej i multimedialnego centrum rozrywki w jednym. Dzięki gniazdom PCIe można rozszerzyć funkcjonalność NAS i zyskać o wiele więcej możliwości. Można używać wspomaganej przez sztuczną inteligencję aplikacji do zarządzania plikami zdjęciowymi – QuMagie firmy QNAP. Wykorzystuje ona system rozpoznawania obrazów do tego, by grupować fotografie w albumach na odpowiednie kategorie.

Dodatkowo serwery NAS QNAP mają gniazdo HDMI, które służyć może do strumieniowania multimediów w całej sieci wewnętrznej. Serwer obsługuje dwukanałowe dekodowanie i transkodowanie sprzętowe. Wszystko to przekłada się na płynne odtwarzanie plików multimedialnych z serwera NAS na różnych urządzeniach, np. na komputerze czy na telewizorze typu SMART.

Gdzie można zastosować serwery NAS?

Z powodzeniem serwery NAS mogą być podłączone do sieci domowej lub sieci w biurze firmowym. Można na nich przechowywać wszystkie pliki, które wymagają archiwizacji – z powodów sentymentalnych lub związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Parametry techniczne serwerów NAS

Kupując jeden z naszych serwerów NAS, masz pewność, że otrzymasz do dyspozycji nowoczesne urządzenie do gromadzenia danych, które daje wysoką wydajność ich szyfrowania. Dostępne są opcje bez dołączonego dysku i z dyskiem na wyposażeniu. Maksymalna obsługiwana przez serwery pojemność wynosi 32 TB. Sprzęty te mają funkcję hot-swap i pamięć RAM od 2 do 8 GB. Dzięki dwurdzeniowym procesorom, np. Intel Celeron, i portom Gigabit LAN obsługują dyski twarde SATA Gb/s oraz sieciowe karty rozszerzeń.

Dla ułatwienia tworzenia kopii zapasowych i synchronizowania danych serwery te firma QNAP wyposażyła w funkcję Hybrid Backup Sync.

Sprawdź także:

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl