Opinie o Nas
Wybierz parametry
Producent
Liczba zainstalowanych kontrolerów
Obsługiwane protokoły
Maksymalna liczba hostów/partycji:
Maksymalna liczba woluminów
Maksymalna pojemność DDP per system
Maksymalna wielkość woluminu DDP:
Maksymalny rozmiar woluminu RAID
Maksymalna liczba kopii migawkowych:
Maksymalna liczba kopii lustrzanych
Thinprovisioning
Cena
 • od
  do
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i pomagamy w ich przygotowywaniu.

+48 575 390 470
email

Macierz dyskowa NetApp | Macierze NetApp

NetApp Inc 

NetApp inc, znana wcześniej jako Network Applicance Inc jest firmą amerykańską specjalizującą się w rozwiązaniach do obsługi i przechowywania danych. Firma powstała w 1992 roku i jest na świecie liderem innowacyjnych rozwiązań związanych z wykorzystaniem systemów dyskowych. W USA jest na pierwszym miejscu pod względem ilości sprzedawanych macierzy dyskowych. Systemy magazynowania danych NetApp® serii E i EF-Series mają ponad 1 mln instalacji na całym świecie! Firma ta od wielu  lat jest już dostępna na polskim rynku, gdzie stale umacnia swoją pozycję. W 2019 roku zajęła pierwsze miejsce w Polsce w rankingu sprzedaży macierzy All Flash, a Gartner nominował ją jako  #1 w rankingu macierzy podstawowych. 

Portfolio NetApp oferuje następujące typy rozwiązań:

 • Macierz blokowe – seria E i EF
 • Macierze blokowo- plikowe – seria FAS i AFF
 • Rozwiązania Hiperkonwergentne - HCI

Konfigurator Macierzy NetApp Inc 

Zapraszamy do skonfigurowania urządzenia, które będzie wstanie spełnić Państwa wymagania.

 

Macierze NetApp

Jesteśmy autoryzowanym GOLD partnerem NetApp

Zatrudniamy osoby z certyfikatami handlowymi i technicznymi dotyczącymi produktów NetApp. Wysoki status partnerski świadczy o naszych umiejętnościach technicznych oraz umożliwia uzyskanie atrakcyjnych cen u Producenta.

Co to jest macierz dyskowa?

Jest to urządzenie zbudowane z kilkunastu, kilkudziesięciu lub kilkuset wysokowydajnych dysków fizycznych kontrolowanych przez specjalizowane kontrolery oraz nowoczesnych interfejsów, które w połączeniu z zaawansowaną funkcjonalnością i wyspecjalizowanym oprogramowaniem pozwalają na szybki i bezpieczny zapis, odczyt i przechowywanie danych.

Macierze umożliwiają współdzielenie danych i dostęp do nich przez różne serwery i urządzenia. Ich budowa zapobiega utracie danych ( większość rozwiązań nie ma pojedynczego punktu awarii). Dzięki zaawansowanym funkcjom pozwalają na bezpieczne przechowywanie danych w różnych lokalizacjach chroniąc przedsiębiorstwa przed utratą i zniszczeniem danych.

 

Zalety rozwiązań macierzowych:

 • zabezpieczenie przed przerwą w dostawie danych – niezawodność (ochrona przed utartą zamówień klientów, opóźnieniami w produkcji, przestojami  w pracy całej firmy)
 • zabezpieczenie przed utratą danych w przypadku ich skasowania / nadpisania
 • zabezpieczenie przed utratą dostępu do danych w przypadku awarii dysków, interfejsów, kontrolerów, zasilaczy
 • konsolidacja zróżnicowanego środowiska informatycznego – mamy możliwość równoczesnego udostępniania danych dla aplikacji w rozwiązaniach
 • optymalne narzędzie dla rozwiązań bazodanowych, serwerów pocztowych, serwerów plików – przy użyciu różnych protokołów dostępu
  możliwość replikowania danych pomiędzy różnymi lokalizacjami wykorzystując łącza LAN, WAN lub SAN (np. z jednego odzdziału firmy do drugiego)
 • skalowalność macierzy wraz z rozwojem firmy poprzez upgrade do większych rozwiązań lub rozbudowę przestrzeni dyskowej
 • wbudowane zaawansowane funkcjonalności do zarządzania danymi, ich udostępnianiem oraz zabezpieczeniem przez wykonywanie automatycznych kopii migawkowych (snapshoty), efektywna oszczędność używanej przestrzeni dyskowej przez eliminację duplikatów danych (deduplikacja)

 

Rodzaje systemów macierzowych:

Zależnie od zastosowań systemy macierzowe można podzielić według funkcjonalności:  

 • macierze blokowe – przeznaczone do obsługi systemów serwerowych; umożliwiające wysoką wydajność operacji bazodanowych. Systemy te osiągają największą ilość operacji zapis/odczyt jednocześnie oferując stosunkowo niewielką funkcjonalność na wyższych poziomach
 • macierze blokowo- plikowe – przeznaczone do obsługi systemów serwerowych; umożliwiające wysoką wydajność operacji bazodanowych z jednoczesną możliwością realizacji operacji plikowych. Zwiększona elastyczność może odbywać się kosztem szybkości, szczególnie w rozwiązaniach opartych na dyskach magnetycznych
 • macierze plikowe – przeznaczone do obsługi systemów opartych na plikach – umożliwiające współdzielenie plików pomiędzy użytkownikami. Są to przeważnie systemy NAS, umożliwiające przechowywanie ważnych plików jako repozytorium lub kopia zapasowa.

 

Dlaczego my?

Inwestycja w macierz jest inwestycją na wiele lat. Warto poświęcić czas na prawidłowy dobór rozwiązania. Hardsoft-Telekom od ponad 30 lat oferuje i wdraża różne rozwiązania macierzowe. Jako autoryzowany partner NetApp, Dell, HPE, Lenovo, Fujitsu, Huawei, QNAP, Synology doradzamy Klientom jakie rozwiązanie spełni ich obecne i przyszłe wymagania.  

Program NetApp DEMO

Jedyny koszt wypożyczenia jaki ponosi uczestnik programu demo to koszt odesłania urządzenia przesyłką kurierską. Samo wypożyczenie oraz konsultacje są całkowiecie bezpłatne.

Program NetApp demo, wypożycz macierz na testy

Będąc Gold Partnerem NetApp, jesteśmy pewni, że sprzęt spełni Państwa oczekiwania.

Z tego powodu, oferujemy program wypożyczenia macierzy na bezpłatne testy, dzięki którym można sprawdzić macierz we własnym środowisku.

Dla kogo?

Program testowy przeznaczony jest dla potencjalnych Klientów Laphrad.pl zainteresowanych funkcjonalnością macierzy NetApp.

Na jak długo?

Standardowy okres testowy wynosi 14 dni. W uzasadnionych przypadkach może być przedłużony.

Jaki model?

Dostępnych jest kilka modeli o różnej konfiguracji. Po ustaleniu indywidualnych potrzeb dobieramy odpowiedni model oraz najbliższy wolny termin wypożyczenia. 

Jaki jest koszt wypożyczenia?

Samo wypożyczenie jest bezpłatne i nie zobowiązuje do zakupu. Wypożyczający po przetestowaniu odsyła jedynie macierz na własny koszt.

Jak zgłosić chęć udziału w programie demo?

Napisz do nas na adres netapp@laphard.pl lub zadzwoń pod numer +48 601 638 068 .

Konfigurator macierzy NetApp

Z przyjemnością informujemy, że macie teraz dostęp do naszego potężnego narzędzia NetApp Configurator! Dzięki temu najnowocześniejszemu oprogramowaniu można łatwo zaprojektować i wdrożyć rozwiązania pamięci masowej, dostosowane do konkretnych potrzeb biznesowych.

NetApp Configurator pozwala wybrać z szerokiej gamy opcji sprzętowych i programowych, konfigurując system tak, aby spełniał precyzyjne wymagania w zakresie pamięci masowej. NetApp Configurator może pomóc w przechowywaniu dużych ilości danych, zwiększeniu bezpieczeństwa danych lub optymalizacji wydajności.

Nasz łatwy w użyciu interfejs prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji, zapewniając łatwe dostosowanie systemu bez żadnych kłopotów. Konfigurację następnie analizuje nasz inżynier, który kontaktuje się z klientem celem doprecyzowania szczegółów konfiguracji, następnie przygotowujemy i wyceniamy uszytę na miarę potrzeb rozwiązanie.

Aby rozpocząć, wystarczy kliknąć tutaj i można rozpocząć konfigurację rozwiązań pamięci masowej, aby spełnić swoje wyjątkowe potrzeby.

 

Sprawdź także:

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl