Opinie o Nas

Stwórz mobilne stanowisko pracy – jak udostępniać Internet z innych urządzeń?

Stwórz mobilne stanowisko pracy – jak udostępniać internet z telefonu, laptopa, przenośnego routera i innych urządzeń?

Urządzenia mobilne odmieniły nasze życie nie tylko dzięki szerokim możliwościom, jakie dają zainstalowane na nich aplikacje. Oprócz tego możemy cieszyć się niemal nieograniczonym dostępem do internetu, który możemy w razie potrzeby udostępniać  na laptopy, komputery stacjonarne bądź… inne urządzenia mobilne. Jak udostępnić internet z telefonu na komputer? Dowiedz się, jak zrobić to w łatwy sposób i cieszyć się dostępem do sieci w każdym miejscu bez żadnych ograniczeń.

Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa?

Laptop do pracy biurowej najczęściej połączony jest z siecią Wi-Fi, której źródłem jest router udostępniający sieć dostarczaną przez dostawcę usług telekomunikacyjnych. Awaria infrastruktury, przerwa w dostawie sygnału czy choćby brak prądu mogą spowodować, że stracisz dostęp do internetu. Nie musi to jednak oznaczać przerwy w pracy. Wystarczy wiedzieć, jak udostępnić internet z telefonu na laptopa.

Zatem jak podłączyć internet z telefonu do laptopa? Postępuj według następujących kroków.

  • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość transferu do wykorzystania.
  • Włącz transfer danych. Na różnych urządzeniach może być opisany jak Dane komórkowe, Dane mobilne itp.
  • Wejdź w ustawienia i znajdź opcję Udostępnianie internetu, Hotspot Wi-Fi, Router Wi-Fi itp. W różnych systemach mogą być one inaczej nazwane. Włącz funkcję, a na ekranie wyświetli się nazwa Twojej sieci oraz hasło dostępu.
  • Otwórz listę dostępnych sieci Wi-Fi na swoim laptopie. Wybierz sieć udostępnioną z Twojego telefonu, a następnie połącz się z nią, używają hasła dostępu wyświetlającego się na ekranie telefonu.

Wiesz już, jak połączyć internet z telefonu z laptopem. Jest to łatwy sposób, niewymagający żadnych dodatkowych urządzeń ani kabli. Cały proces potrwa nie dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

Jak udostępnić internet z telefonu na komputer stacjonarny za pomocą kabla?

Laptop dla grafika lub przeznaczony do innej pracy łatwo jest połączyć z mobilnym internetem. Ale jak podłączyć internet z telefonu do komputera, który nie ma modułu Wi-Fi? To zadanie również jest bardzo proste, wymaga jednak wykorzystania kabla USB.

  • Włącz mobilne dane.
  • Podłącz telefon do laptopa za pomocą kabla USB.
  • Wejdź w Ustawienia swojego telefonu i znajdź opcje związane z udostępnianiem internetu, np. Udostępnianie Internetu, Udostępnianie sieci, Modem USB, Tethering USB itp.
  • Włącz opcję Router USB lub Telefon jako modem.
  • Zaakceptuj połączenie na swoim komputerze i ciesz się dostępem do sieci.

Zobacz też: Jak użyć laptopa jako drugiego monitora?

Jak udostępnić internet z laptopa na inne urządzenie?

Wyczerpałeś limit danych na telefonie, a dostęp do sieci jest Ci w danym momencie potrzebny? Dowiedz się, jak udostępnić internet z laptopa na inne urządzenie. Twój laptop do obróbki zdjęć lub innej pracy może posłużyć jako modem, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

W systemie Windows wejdź w konfigurację sieci i znajdź funkcję Hotspot mobilny. Uruchom ją, a wówczas Twój laptop do projektowania będzie udostępniał sieć innym urządzeniom. Jest to prosty sposób, który nie zawsze może być skuteczny, m.in. ze względu na brak możliwości konfiguracji hasał, która może okazać się konieczne do połączenia z daną siecią.

Możliwość konfiguracji znajdziesz w Ustawieniach systemowych. Wejdź w Sieć i Internet, a następnie w Hotspot mobilny. Tam z kolei znajdź sieć, którą chcesz skonfigurować. Wybierz przy niej opcję Edytuj. Będziesz miał tam możliwość zmiany nazwy sieci, ustawienia hasła czy wyboru preferowanego hasła. Wybierz udostępnioną sieć na swoim telefonie i połącz się z nią, wpisując ustawione hasło.

Zobacz też: Backup danych na dysku zewnętrznym – jak nie stracić swoich plików?

Jak udostępnić internet z przenośnych routerów?

W tej kwestii nikt nie powinien mieć większych problemów, wystarczy bowiem wykorzystać router przenośny zgodnie z jego przeznaczeniem. Laptop do obróbki i renderowania filmów lub przeznaczony dzięki swoim parametrom do innej pracy może bez żadnych przeszkód być połączony z udostępnianą przez router siecią.

Wystarczy upewnić się, że karta SIM, która znajduje się w routerze, jest aktywna. Następnie należy uruchomić router i znaleźć w telefonie, laptopie lub innym urządzeniu udostępnianą przez niego sieć. Po wpisaniu hasła, które możesz skonfigurować bądź wykorzystać hasło od dostawcy usług telekomunikacyjnych, bez problemu połączysz się z siecią.

Zobacz też: Jak chronić komputer przed wirusami i jak pozbyć się złośliwego oprogramowania?

Wykorzystaj możliwości mobilnego internetu i stwórz stanowisko pracy, gdziekolwiek jesteś

Laptop do programowania lub sprzęt o innym przeznaczeniu może być połączony z internetem, a więc osiągnąć pełnię swojej funkcjonalności, w każdym miejscu i pomimo różnych przeciwności, np. przerwy w dostawie sygnału czy uszkodzenia stacjonarnego routera.

Zobacz też: Laptop, notebook czy netbook? A może ultrabook? Czym się różnią się te sprzęty?

Wystarczy tak naprawdę mieć przy sobie smartfon, aby móc bezprzewodowo lub za pomocą kabla USB udostępnić internet do laptopa bądź komputera stacjonarnego. Proces ten można również odwrócić i zyskać dostęp do sieci np. w smartfonie z wyczerpanym limitem danych.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
Strafa Wiedzy
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i służymy pomocą w ich przygotowywaniu. Prosimy o kontakt z naszym działem projektowym - .
Dział serwisu
Nasz dział serwisu wykonuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne laptopów i komputerów stacjonarnych.
tel. 61 665 71 73
Promocje
Lenovo Stacja dokujaca ThinkPad Thunderbolt 4 Dock - 40B00300EU (następca 40ANY230EU)
Lenovo Stacja dokujaca ThinkPad Thunderbolt 4 Dock - 40B00300EU (następca 40ANY230EU)
2 323,95 zł 1 699,00 zł 1 889,39 zł 1 381,30 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl