Opinie o Nas

Ranking laptopów do projektowania w AutoCAD 2024

Ranking laptopów do projektowania w AutoCAD 2024

Jeśli jesteś grafikiem, prawdopodobnie już wiesz, jak trudne może być wybranie laptopa, który podoła wszystkim zadaniom, jakie przed nim stawiasz. Jeszcze większym wyzwaniem może być znalezienie takiego, który jest smukły, lekki i prezentuje się świetnie, a jednocześnie spełnia wymagania dotyczące wydajności.

Na rynku dostępnych jest wiele laptopów w różnych przedziałach cenowych i o różnych specyfikacjach i funkcjach.

Jaki laptop do projektowania w AutoCAD wybrać?

Oto lista rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy na programie AutoCAD, wraz z zaleceniami.

Jaki procesor do AutoCad?

Procesor, określi, jak dobrze laptop będzie w stanie przetwarzać zadania. Do projektowania graficznego nie potrzebujesz najwyższej klasy, ale dość mocny procesor przyniesie Ci wiele korzyści.

Zwróć uwagę na liczbę rdzeni, ponieważ określi ona, ile instrukcji procesor może obsługiwać jednocześnie. Celuj w nie mniej niż osiem rdzeni. Jeśli procesor ma możliwość wielowątkowości, to również jest to ogromny plus. Celuj w nie mniej niż 12 wątków.

Prędkość zegara to kolejna ważna specyfikacja. Określa ona, jak szybko procesor poradzi sobie z zadaniami, które przed nim postawisz. Należy dążyć do co najmniej 4,0 GHz taktowania w trybie Boost.

Dwaj główni producenci procesorów - Intel® i AMD - klasyfikują swoje produkty, przypisując numer do każdego modelu. Aby uzyskać najlepszą wydajność, celuj w procesor najnowszej generacji (obecnie 13. generacja dla Intela, seria 7000 dla AMD). Wybierz Intel Core™ i5 lub AMD Ryzen™ 5, jeśli masz ograniczony budżet, lub Intel® Core i7 lub AMD Ryzen 7, jeśli masz więcej pieniędzy do wydania.

Seria H lub HX w przypadku Intela i HX w przypadku AMD oznacza wysoką wydajność, więc jeśli zauważysz nazwę modelu procesora kończącą się tymi literami, będzie to świetny wybór.

 

Jaka karta graficzna do AutoCAD?

GPU jest bardzo ważnym komponentem dla osób pracujących z grafiką. Znany również jako karta graficzna, komponent ten obsługuje procesy wizualne, z którymi mierzy się laptop. W przypadku grafików może to decydować o tym, jak płynnie można przesuwać elementy grafiki wektorowej w aplikacji kreatywnej, takiej jak Adobe® Illustrator czy AutoCAD.

Zdecyduj się na oddzielny procesor graficzny (oddzielony od CPU). W przeciwieństwie do zintegrowanych wariantów, niezależne procesory graficzne posiadają pamięć VRAM (Video Random Access Memory), która jest bardzo ważna w przypadku zadań wymagających dużej ilości grafiki.

Warto wybierać laptopy z odrębnym układem graficznym z co najmniej 4 GB pamięci. Większość twórców decyduje się na laptopowe układy GPU NVIDIA® GeForce RTX™. Do projektowania graficznego, najnowsza generacja NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 powinna być w porządku, ale jeśli możesz NVIDIA GeForce RTX™ 4060.

Ile Pamięci do AutoCAD?

RAM określa, ile plików można przechowywać i uzyskiwać do nich natychmiastowy dostęp lub, innymi słowy, ile aplikacji laptop może obsługiwać jednocześnie bez zawieszania się.

Zaleca się 32 GB pamięci RAM do płynnego działania oprogramowania. Jako minimum sam producent AutoCAD sugeruje 8 GB. Uśredniając, laptop z pamięcią 16 GB powinien bez problemu poradzić sobie z obsługą programów graficznych. Taka ilość pamięci RAM powinna zapewnić wystarczającą ilość pamięci, aby otworzyć kilka aplikacji jednocześnie bez zawieszania się lub zawieszania laptopa. Dobrze jest również, jeśli laptop ma dostępne gniazda SO-DIMM, aby umożliwić użytkownikom dodanie większej ilości pamięci w razie potrzeby, bez konieczności wymiany urządzenia na zupełnie nowe.

Dysk laptopa to miejsce, w którym przechowywane są pliki. Ponieważ pliki projektowe mogą być dość duże, powinieneś mieć laptopa z wystarczającą ilością miejsca do przechowywania, abyś nie musiał polegać na zewnętrznym dysku twardym. Celuj w dysk SSD o pojemności co najmniej 1 TB, aby zapewnić wygodne użytkowanie. Podobnie jak w przypadku pamięci RAM, dużym plusem jest to, że urządzenie ma dostępne gniazda, które umożliwiają rozbudowę pamięci masowej.

Jaki dysk do AutoCAD?

Tworzenie oszałamiających efektów wizualnych, edytowanie skomplikowanych projektów i nawigacja w wymagającym oprogramowaniu — projektowanie graficzne wymaga potężnego i niezawodnego sprzętu. Jednak przy tak dużej liczbie laptopów o „potencjale kreatywnym” wybór odpowiedniego może wydawać się przytłaczający. Zapoznaj się z naszą wyselekcjonowaną listą najlepszych laptopów do projektowania graficznego, dostosowanych do różnych budżetów i przepływów pracy, aby uwolnić swoją kreatywną wizję bez kompromisów.

Jak powinien być zbudowany laptop do AutoCAD?

Rozmiar i wygląd obudowy

Twoje nawyki w pracy mogą mieć wpływ na to, jaka obudowa będzie dla Ciebie najlepsza. Tradycyjne laptopy z klapką dobrze sprawdzają się w przypadku większości projektantów, ponieważ wielu z nich zwykle używa myszy i klawiatury podczas pracy.

Jeśli wolisz używać rysika, konwertowalny laptop z zawiasem 360° może być świetnym wyborem, ponieważ możesz położyć urządzenie płasko i używać go jak tabletu. Alternatywą może być laptop z odłączaną klawiaturą.

Przenośność i wytrzymałość

Dobrym pomysłem może być rozważenie cienkiego i lekkiego laptopa ze względu na jego przenośność. Jeśli często podróżujesz z laptopem lub dużo pracujesz w podróży, docenisz taki, który waży nie więcej niż 2 kg.

Innym ważnym aspektem laptopa jest jego trwałość. Niektóre laptopy są testowane zgodnie z najsurowszymi amerykańskimi standardami wojskowymi. Zakup takiego, który przeszedł testy wytrzymałościowe, może być dobrym pomysłem, aby zapewnić, że posłuży ci dłużej, zwłaszcza jeśli często go nosisz.

Porty wejścia/wyjścia i łączność bezprzewodowa

Graficy, podobnie jak wielu innych twórców treści, często muszą podłączać wiele urządzeń peryferyjnych i akcesoriów. Mogą one obejmować zewnętrzny monitor, klawiaturę, mysz, tablet piórkowy, dysk twardy, słuchawki, karty pamięci i inne. Zapewnienie wystarczającej łączności ma kluczowe znaczenie dla wygody użytkowania.

Twój laptop powinien być wyposażony w dwa porty Thunderbolt™ 4 z obsługą zasilania i wyświetlania. Jest to najnowsza metoda łączności, która okazuje się lepsza od wielu innych opcji. Ponieważ jednak wiele akcesoriów i urządzeń peryferyjnych nadal korzysta z innych połączeń, dobrze jest mieć co najmniej dwa porty USB typu A, port HDMI i gniazdo audio. Ogromnym plusem jest to, że laptop ma również gniazdo kart SD.

Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową, szukaj najnowszych, najszybszych technologii. WiFi 6E zapewni szybkie pobieranie i wysyłanie danych. Warto również zwrócić uwagę na Bluetooth® 5, aby zapewnić płynne połączenia bezprzewodowe z innymi urządzeniami i akcesoriami.

Touchpad i klawiatura

Podobnie jak wielu innych grafików, prawdopodobnie często pracujesz w podróży. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z wygody i komfortu korzystania z laptopa.

Aby zapewnić wysoki komfort użytkowania bez urządzeń peryferyjnych, poszukaj laptopa, który ma pełnowymiarową klawiaturę z wypukłymi nasadkami i dużym skokiem klawiszy, a także duży, precyzyjny touchpad.

Jakie wymagania sprzętowe ma AutoCAD? Minimalne  i zalecane wymagania do obsługi programu.

Certyfikaty ISV

Certyfikaty niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) zapewniają niezawodne działanie najważniejszych aplikacji na wybranym sprzęcie, zapewniając optymalną wydajność i wysoką jakość obsługi. Zapewniają zgodność z najlepszymi producentami oprogramowania w dziedzinie projektowania, nauki, finansów i geologii. Przykład producentów będących uczestnikami ISV: Abacus, Adobe, Ansys, Autodesk, Bentley, DassaultSystems, Nemetschek, Pinneacle, Presagis, PTC, RTT, Siemens, Sotfimage, Vizrt, Wilcox, Wolfram.

Może Cię zainteresować

Jaki program do obróbki grafiki wybrać?

 

Laptop do CAD’a - najciekawsze modele?

HP ZBook Firefly 16 G10

 HP Firefly G10

Mobilna stacja robocza HP ZBook Firefly 16 G10 to imponujące urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów, którzy wymagają najwyższej wydajności w podróży. Dzięki wielu konfigurowalnym funkcjom, w tym różnym opcjom procesora i pojemności pamięci masowej, ten laptop HP Z Book Firefly oferuje elastyczność i moc do różnych zadań.

Jedną z wyróżniających się cech komputera HP ZBook Firefly 16 G10 jest jego wyświetlacz wielodotykowy. Dzięki możliwości rozpoznania do 10 punktów dotyku jednocześnie, HP ZBook Firefly pozwala na intuicyjną i efektywną interakcję z pracą. Niezależnie od tego, czy używasz rysika, czy palców, responsywny ekran dotykowy ułatwia nawigację w złożonych programach do projektowania lub manipulowanie dużymi zbiorami danych. Inne cechy:

 • Obudowa wykonana z aluminium (certyfikat MIL-STD 810H)
 • Certyfikat ISV, obsługa pamięci RAM DDR5
 • Łączność Wi-Fi 6E z Bluetooth 5.3
 • Opcjonalny ekran OLED IPS, 400 nitów, DCI-P3 100%

 

HP ZBook Power G10

 HP Zbook Power

HP ZBook Power to wysokiej klasy stacje robocze dla wymagających branż, takich jak media, rozrywka, architektura, geoprzestrzeń, inżynieria, budownictwo, nauki przyrodnicze, opieka zdrowotna i rozwój produktów. Użytkownicy omawianych ZBooków mają do rozważenia szereg opcji wyświetlania, w tym 15,6-calowy ekran FHD LED IPS (1920 × 1080 @ 250 nitów), aż do modelu QHD (2560 x 1440 @ 120Hz @ 300 nitów). Posiada pełną klawiaturę, co jest plusem dla osób używających klawiatury numerycznej. Inne cechy:

 • Certyfikat ISV, obsługa pamięci RAM DDR5
 • Łączność Wi-Fi 6E 160MHz z Bluetooth 5.3
 • Opcjonalna matryca z odwzorowaniem barw 100% sRGB
 • certyfikat MIL-STD 810H

 

Dell Precision 7680

 

Sercem Dell Precision 7680 jest procesor Intel Core i9-13950HX, który można skonfigurować z maksymalnie 24 rdzeniami i taktowaniem do 5,6 GHz. Czyni go to jedną z najpotężniejszych mobilnych stacji roboczych dostępnych obecnie na rynku. A dzięki nawet 128 GB pamięci RAM (za pośrednictwem modułu CAMM) będziesz w stanie z łatwością obsłużyć nawet najbardziej intensywne obciążenia. 

Pamięć masowa również nie stanowi problemu dla tej maszyny, dzięki czterem gniazdom Gen 4, które mogą pomieścić do 16 TB pamięci SSD. A dzięki karcie graficznej NVIDIA RTX 5000 z 16 GB pamięci VRAM z łatwością poradzisz sobie nawet z najbardziej wymagającymi aplikacjami graficznymi.

Dell Precision 7680 to jednak coś więcej niż tylko moc obliczeniowa. Jego 16-calowy wyświetlacz OLED oferuje rozdzielczość 4K UHD+ i pokrywa 99% przestrzeni kolorów DCI-P3 i Adobe RGB, dzięki czemu idealnie nadaje się do profesjonalnej pracy z kolorami. Inne cechy:

 • certyfikat ISV, obsługa pamięci RAM DDR5
 • nawet NVIDIA RTX™ 5000 Ada Generation, 16 GB GDDR6
 • opcjonalna matryca UHD 100% DCI-P3

 

HP ZBook Fury 16 G10

 

ZBook Fury 16 G10 to potężny laptop profesjonalny oferujący procesor klasy desktop w laptopie - stworzony do edycji wideo 8K lub renderowania w 3D, wyposażony procesory Intel 13-tej generacji, nawet 128 GB pamięci DDR5- 4800 RAM, 12 TB pamięci dyskowej, 2x porty Thunderbolt 4 i kamerę 5MP. Jest to doskonały wybór dla profesjonalistów, którzy wymagają niezawodnego i wydajnego laptopa do pracy. Inne cechy:

 • certyfikat ISV, obsługa pamięci RAM DDR5
 • łączność Wi-Fi 6E z Bluetooth 5.2
 • opcjonalna matryca DreamColor

 

Laptop Lenovo ThinkPad P16v

 Lenovo ThinkPad P16v

ThinkPad P16v jest nadal przystępnym cenowo odpowiednikiem ThinkPada P16 Gen 2. Nowością w tym roku jest design, ThinkPad P16v wygląda bardzo podobnie do ThinkPada P16. Jedną ze zmian konstrukcyjnych jest odejście od opuszczanych zawiasów na rzecz klasycznych zawiasów w górnej części podstawy. Umożliwiło to przeniesienie wylotów wentylatorów z boku na tył - wylotów w liczbie mnogiej, ponieważ P16v ma teraz podwójny wentylator chłodzący. P15v miał tylko jeden wentylator.

Inne nowe funkcje obejmują większy touchpad, drugi port Thunderbolt 4, a czytnik linii papilarnych jest teraz zintegrowany z przyciskiem zasilania. Wewnątrz ThinkPad P16v również się zmienia. Pojemność baterii została zwiększona z 68 Wh do 90 Wh, w porównaniu do P15v G3. Pamięć RAM również została rozszerzona, z 64 do 96 GB. Podobnie jak jego poprzednik, P16v ma dwa gniazda M.2 z pamięcią masową do 4 TB.

 

Lenovo ThinkPad P16 Gen 2

 

Urządzenie wyposażone jest w najnowsze procesory Intel 13-tej generacji, z obsługą do 192GB pamięci RAM DDR5, WiFi 6E oraz dedykowaną kartę graficzną - nawet NVIDIA RTX A5000 Ada. Lenovo ThinkPad P16 G2 jest również certyfikowany przez niezależnych dostawców oprogramowania i błyskawicznie obsługuje oprogramowanie intensywnie korzystające z grafiki, takie jak AutoCAD® czy też SolidWorks®.

 • Wytrzymała i lekka obudowa (certyfikat MIL-STD 810H)
 • Certyfikat ISV, obsługa pamięci RAM DDR5
 • Łączność Wi-Fi 6E z Bluetooth 5.1
 • Opcjonalna matryca 800 nitów100% DCI-P3

 

Dell Precision 5680

 

Dell opisuje Precision 5680 jako najmniejszą 16-calową stację roboczą. Precision 5680 dzieli wiele specyfikacji z Precision 5480, ale większa obudowa umożliwia zastosowanie mocniejszego GPU, panelu UHD+ i większej baterii.

Precision 5680 oferuje opcje Intel 13. generacji vPro od Core i5-13600H do Core i9-13900H. Stacja robocza oferuje również procesory graficzne Nvidia RTX 4000 Ada i RTX 5000 Ada, a także RTX A1000, RTX 2000 Ada i RTX 3500 Ada.

W ofercie znajdują się dwie opcje wyświetlaczy - 16-calowy panel WLED FHD+ 500 nitów ze 100% pokryciem palety sRGB oraz 16-calowy wyświetlacz dotykowy UHD+ OLED o jasności 400 nitów, 100% pokryciu palety Adobe RGB i 99% pokryciu palety DCI-P3.

 

Dell Precision 7680

 

Dell Precision 7680 oferuje 16-calowy panel IPS o proporcjach 16:10 w trzech konfiguracjach. Pierwsza z nich to FHD+ (1920 x 1200) z częstotliwością odświeżania 60 Hz, 45% pokryciem gamy kolorów NTSC, jasnością szczytową 250 nitów i brakiem ekranu dotykowego. Drugi ma identyczną rozdzielczość i częstotliwość odświeżania, ale zwiększa jasność do 500 nitów i pokrywa 100% gamy kolorów DCI-P3. Ostatnia, maksymalnie rozbudowana wersja posiada panel UHD+ (3560 x 2400) OLED z funkcją dotyku, 100% pokryciem palety barw DCI-P3 i jasnością 400 nitów.

Cała recenzja: Dell Precision

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji
Potrzebujesz fachowej porady przy zakupie sprzętu komputerowego?
Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czat Online
 

 

Strafa Wiedzy
Indywidualne konfiguracje
Większość komputerów mogą Państwo skonfigurować na karcie produktu, po prawej stronie ekranu. Jeśli te opcje okażą się niewystarczające, istnieje możliwość skonfigurowania i zamówienia sprzętu "uszytego" na miarę Państwa potrzeb. Realizujemy także projekty informatyczne i pomagamy w ich przygotowywaniu.

+48 575 390 470
email

Promocje
Lenovo ThinkBook 16 G6 IRL 21KH0077PB 16'' (1920x1200) / Intel® Core™ i7-13700H / 16GB DDR5 / 512 GB SSD NVMe / Intel® Iris® Xe Graphics / W11 Pro
Lenovo ThinkBook 16 G6 IRL 21KH0077PB 16'' (1920x1200) / Intel® Core™ i7-13700H / 16GB DDR5 / 512 GB SSD NVMe / Intel® Iris® Xe Graphics / W11 Pro

4 449,00 zł

Cena regularna: 4 669,00 zł

Najniższa cena: 4 569,00 zł

3 617,07 zł

Cena regularna: 3 795,93 zł

Najniższa cena: 3 714,63 zł
szt.
Biuro handlowe
W naszej siedzibie czeka na Państwa gorąca kawa, salka konferencyjna oraz specjalnie przygotowany pokój prezentacyjny, w którym można obejrzeć i przetestować wybrany sprzęt w komfortowych warunkach.

+48 601 638 068
+48 61 665 71 81
email

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl